Европска награда за Карловачку гимназију за пројекат “Discovering A.R.T.”

Карловачка гимназија је освојила и трећу Европску ознаку квалитета за изузетност рада у оквиру eTwinning пројекта „ Discovering A.R.T (A: Albrecht Dürer, R: Raffaello Sanzio, T: Titian)“. Рад наших ученика и школе признат на највишем европском нивоу. Наша школа је била главни оснивач и координатор овог пројекта заједно са школом из Турске. Пројекат је посвећен наведеним сликарима и њиховим уметничким делима која..

УЧЕШЋЕ НА КОНФЕРЕНЦИЈИ НА ФИЛОЛОШКОМ ФАКУЛТЕТУ У БЕОГРАДУ

На Филолошком факултету у Београду, 14. децембра, одржана је конференција на којој су учесници кампа у Тршићу презентовали своје овогодишње радове. Лингвистички камп је представио своја истраживања на тему жаргонизма, дијалектизма и фразеологизма. Ученица другог разреда Карловачке гимназије Данијела Миленковић је током кампа обрађивала фразеологизме који означавају карактерн..

ПРВО МЕСТО НА ТАКМИЧЕЊУ ’’ПОСЛОВНИ ИЗАЗОВ’’