ПРЕЗЕНТАЦИЈА О МЕКСИЧКОЈ КУХИЊИ

Дана 19.10.2018. године у Карловачкој гимназији одржана је презентација о мексичкој кухињи. Презентацији су присуствовали ученици шпанског језика који су накратко пропутовали кроз различита раздобља мексичке историје и културе протканих у причу о храни и њеном развоју од прехиспанског периода до данашњих дана. Презентацију је одржала уважена госпођа Елоиса Мендес. Елоиса Беатрис Мендес Гутиерес рођена је у Мексику где је завршила студије социологије. Петнаест година је предавала на Универзитету у Мексику, затим на Универзитету у Болоњи, на Универзитету у Хондурасу, а била је и гостујући предавач Универзитета у Крагујевцу. Госпођа Елоиса Мендес је коаутор различитих публикација и чланака на тему културе Мексика и мексичке кухиње. Живела је у САД-у, Боливији, Аргентини, Уругвају, Венецуели, Хондурасу и Нигерији, а тренутно живи у Београду. По завршетку презентације госпођа Елоиса Мендес обишла је Карловачку гимназију и упознала се са историјом школе, начином рада и положајем шпанског језика у овој установи. У разговору са директором Карловачке гимназије, Радованом Ковачевићем договорен је наставак сарадње кроз различите културне активности. На успешној реализацији ове презентације Карловачка гимназија дугује Удружењу професора шпанског језика у Србији и сарадњи професорке Јелене Камберовић и Марине Миловановић, председнице поменутог Удружења.