Подељене књиге ,,Како до посла у 21. веку + 444 савета за успешну каријеру”

57568446_590448474800250_6499127319553114112_n

Удружење Живојин Мишић, заједно са ауторима, Драганом Варагићем и Валентином Кулетом, поделило је 14 књига за ученике завршних разреда Карловачкe гимназијe. Пројекат, кроз који ће свим средњим школама у Србији поклонити по неколико примерака, започет је 2016. године, са циљем да упознамо младе са овом књигом, чија садржина говори о запошљавању у 21. веку на један несвакидашњи начин и дели са читаоцима размишљања која су постала наша стварност. То је разлог зашто смо одлучили да баш ову књигу поклонимо средњошколцима и тако им помогнемо да што пре спознају реално стање на тржишту рада и шта све може од њих да се очекује у модерном времену. Наши Најбољи едукатори Србије и људи који верују у овај пројекат су нам помогли да се за њу још даље чује. Имали смо прилике да чујемо бројне позитивне коментаре од ученика Гимназије: „Савети су веома корисни. Најбоље је што се могу применити и на остале сфере живота, не само на проналажење посла. Веома корисно за младе наших година.“ „Један од најбољих савета ми је да критику треба посматрати као простор за напредак. Нисам раније тако размишљала. Ето, чак и да само једну ствар извучете из ове књиге, вредеће, а извући ћете много више, сигурно.“ „Пиши писмено о чему год да је реч“. То је стварно јако важно, а томе нас уче и овде у нашој школи, ипак смо ми језичка гимназија. Треба делити знање, вежбати ентузијазам, не слушати свакога… Само неки од корисних савета. Свако ће наћи понешто корисно.“