Освојене награде за пројекат “Sunflowers in Starry Night”

sunflower ucenicka

eTwinning пројекат “Sunflowers in Starry Night” освојио је Националну ознаку квалитета и Ученичку ознаку квалитета, додељену од стране Фондације Темпус.

У пројекту су учествовали ученици II2,II3,II4  разреда који су допринели изванредној реализацији пројекта тако да се похваљују за изузетан допринос.

Пројекат је инспирисан сликаром Ван Гогом и његовим уметничким делима . Пројекат је основала наша школа заједно са школом Kırkagac Atatürk Secondary School из Турске. У пројекту су се користили најновији информатички алати за упитнике, огласне табле, колаже као и за презентације и е-књиге. Такође је и креирана 3-д галерија новонасталих дела , а и наша школа је приказана у Ван Гоговом стилу. Основни циљ пројекта је развијање маштовитости и креативности код ученика затим приближавање најпознатијих уметничких дела ученицима те мултидисциплинарни приступ повезивања предмета ликовне културе, математике, биологије, информатике, физике итд.

проф.математике и информатике Бранка Ранисављевић