Пред сваким младим човеком стоји важна животна одлука, а то је избор будућег занимања. Адекватног и потпуно исправног одговора, на питање "Шта одабрати?", нема, нити било ко може рећи на који начин да поступате па да будете сигурни да је ваша одлука потпуно исправна. Ипак, оно што можете да урадите, јесте да тестирате своја професионална интересовања, као и ваше особине личности и на тај начин можете да добијете препоруку и орјентир ка будућем занимању. Разговор са стручним лицем вам може освестити неке ваше жеље, али и расветлити недоумице. Стога вам на располагању стоји психолог и педагог Карловачке гимназије, отворени за сва ваша питања у вези са будућим занимањем.

Правни факултет Универзитета у Новом Саду позива све матуранте и ђаке трећих разреда четворогодишњих средњих школа да посете сајт намењен упису на Правни факултет на адреси www.upisidrzavni.rs Visit W3Schools.com!