Јапански уметник гост ученика Карловачке гимназије

Ученици првог и другог разреда Карловачке гимназије, који као први страни језик изучавају јапански језик, имали су прилику да са професорком јапанског језика Вишњом Јаношевић, 07.10.2019. године, посете културну станицу Свилару и изложбу фотографије са традиционалног јапанског фестивала Фукaгава јапанског уметника Такафуми Каноа.

Гост из Јапана је 10.10.2019. године присуствовао часовима јапанског језика на којима је са ученицима разговарао о свом уметничком раду, те о култури и обичајима Јапана.

Сусрет са уметником је иницирала професорка књижевности, Љиљана Малетин Војводић, која је захваљујући организацији ЕУ Јапан Фест из Токија и Фондацији Нови Сад 2021, током 2018. и 2019. године боравила  у Јапану са циљем развијања јапанско-српских културних веза.