Извештај – размена ученика, Холандија

58419210_10155894067832364_2068479545656213504_n

Ученици и професори Карловачке гимназије су овог априла ове године боравили у Холандији на размени са ученицима из Кајка. Они су боравили y породицама код другова које су у октобру прошле године угостили у Сремским Карловцима. Осим Холанђана, били су у прилици да упознају и вршњаке из Италије, Шпаније и Бугарске. Наши ђаци су представили своју земљу, место и школу и учествовали у радионицама кроз које су могли да упореде своју и културу домаћина, и да то онда презентују малим Холанђанима, којима је било веома интересантно да гледају, слушају и упознају се са нашим начином живота. Група је ишла на излет у Амстердам, видела музеј поморства и кућу Ане Франк. Осим главног града, видели смо и нека мања околна места и дивно природно окружење у крају око Кајка. Ишли смо на излете, пикнике и вожње бицикловима. Наши ученици су се истакли на спортском дану освојивши прво место у женској и друго у мушкој конкуренцији у финалној игри.

С. Ристић, М. Ђуришић