ДРУГА НАГРАДА ЗА ЛИКОВНО СТВАРАЛАШТВО

У суботу, 14. децембра у препуној сали Центра за ликовно васпитање деце и омладине Војводине у Новом Саду, отворена је изложба под називом “Линија”.

Ово је 65. Изложба ликовних радова деце и омладине Србије на којој су наши ученици Иван Кошић и Петар Кошић из II 5 одељења освојили ДРУГУ награду за заједнички рад настао на часовима ауторске пројектне наставе „Лица“, Јоване Поповић Бенишек, професора ликовне културе.

Осим награђеног рада, још два рада наших ђака, изложена су на овој прелепој смотри дечјих радова. То су цртежи Анђелије Мијић и Маријане Пижем из III 5 разреда.

На овогодишњи конкурс пристигло је 2057 радова, из 115 предшколских, основношколских и средњошколских установа, а за излагање је стручни жири одабрао 354 рада.

Фотографије: Сандра Урбан